مقدار آلمان استقلال استقلال پرسپولیس

مقدار: آلمان استقلال استقلال پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی محتویات جعبه سیاه سانچی در اختیار خانواده‌ دریانوردان قرار می‌گیرد

پرونده نفتکش سانچی با گذشت حدود هفت ماه هنوز بسته نشده است و آخرین فصل این پرونده که متعلق خانواده شهدای سانچی بوده درحال تکمیل هست. در جهت این فرآیند قرار است

محتویات جعبه سیاه سانچی در اختیار خانواده‌ دریانوردان قرار می‌گیرد

محتویات جعبه سیاه سانچی در اختیار خانواده دریانوردان قرار می گیرد

عبارات مهم : ایران

پرونده نفتکش سانچی با گذشت حدود هفت ماه هنوز بسته نشده است و آخرین فصل این پرونده که متعلق خانواده شهدای سانچی بوده درحال تکمیل هست. در جهت این فرآیند قرار است درصورتی که خانواده شهدا خواهان محتویات جعبه سیاه شدند فایل آن در اختیارشان قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، نفتکش ایرانی سانچی در ۱۶ دی ماه سال گذشته با کشتی فله بر چینی به نام کریستال در آب های شرق چین برخورد کرد. این اتفاق باعث آتش گرفتن سانچی و غرق شدن این نفتکش بعد از حدود ۱۰ روز شد. نفتکش سانچی ۳۲ خدمه(۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی) داشت که از این تعداد تنها پیکر دو نفر که هویت ایرانی داشتند پیدا شد. در این راستا شرکت ملی نفتکش کشور عزیزمان ایران با توجه به درخواست تعدادی از خانواده ها و جهت کمک به آنها جهت دریافت گواهی فوت با مقامات مسئول مذاکره کرد و گواهی های مذکور براساس مقررات قانون ثبت احوال محقق شد. این گواهی نیز صرفا جهت انجام امور انحصار وراثت و رتق و فتق امور بازماندگان و تعیین وظیفه حقوق و تعهدات این شهدا بوده و صرفا با نظر خانواده ها قابل استفاده و پیگیری است.

علاوه بر برقراری مستمری شهدا از سوی شرکت تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی صنعت نفت، پرداخت مابه التفاوت مستمری با حقوق وقت استراحت شهدای سانچی در دستور کار و اجرا قرار داده شد که براین اساس خانواده شهدای سانچی که مستمری دریافت می کنند، مابه التفاوت مستمری حقوق در حال خدمت شهید خود را از شرکت ملی نفتکش کشور عزیزمان ایران دریافت خواهند کرد.

محتویات جعبه سیاه سانچی در اختیار خانواده‌ دریانوردان قرار می‌گیرد

همچنین طبق مصوبه هیات مدیره شرکت ملی نفتکش کشور عزیزمان ایران مقرر شد تا یکی از وابستگان درجه یک شهدای سانچی در اولویت استخدام این شرکت قرار گیرد که تاکنون تعدادی از آن ها به استخدام شرکت درآمده اند.

انتشار تصاویری از اوضاع نفتکش غرق شده است سانچی

پرونده نفتکش سانچی با گذشت حدود هفت ماه هنوز بسته نشده است و آخرین فصل این پرونده که متعلق خانواده شهدای سانچی بوده درحال تکمیل هست. در جهت این فرآیند قرار است

از سوی دیگر اخباری مبنی بر زنده بودن شهدای سانچی مطرح شده است هست. این عنوان که به عنوان یکی از خواسته های خانواده شهدا مطرح شده است جهت نخستین بار در نخستین جلسه هیات مدیره شرکت ملی نفتکش کشور عزیزمان ایران در تاریخ ۲۷ دی ماه سال ۹۶ مطرح شد که با تشکیل کمیته تفحص به ریاست مدیرعامل و تاکید بر بکارگیری شرکتهای معتبر و دارای رزومه معتبر بین المللی شروع شد که تاکنون طی ۲ مرحله و با انعقاد قرارداد با یکی از شرکت های معتبر بین المللی به اعزام ربات به موقعیت این کشتی اقدام شده است و بخش هایی از فیلم ها و تصایر دریافتی از این عملیات نیز انتشار یافته است.

هیچ شرکتی ریسک غواصی تا سانچی را نپذیرفت

علاوه براین با استعلام و دعوت از کارشناسان و متخصصان تراز اول ایرانی و بین المللی حوزه غواصی و عملیات زیر آب مانند شرکت Salvage Consultant که سابقه خروج زیردریایی مغروق روسی را دارند، تمام زوایا و جوانب فیلم ها و تصویرهای دریافتی از موقعیت کشتی سانچی جهت غواصی و عملیات ورود به کشتی به وسیله این کارشناسان در مراحل متفاوت مورد بررسی قرار داده شد که به رغم جدیت شرکت ملی نفتکش در انجام این عملیات هیچ شرکتی حاضر به پذیرش ریسک و انجام این عملیات به علت عوض کردن شکل و مچاله شدن بدنه کشتی در اثر حرارت بسیار زیاد آتش و فشار آب در عمق ۱۱۵ متری آبهای متلاطم منطقه و خطر بالای آن جهت غواصان، نشد.

ارائه محتویات جعبه سیاه سانچی به خانواده ها

محتویات جعبه سیاه سانچی در اختیار خانواده‌ دریانوردان قرار می‌گیرد

محتویات جعبه سیاه سانچی در جریان پیگیری کمیته بررسی سانحه، محرمانه تلقی و تا آخر بررسی قابل انتشار نبود. در حال حاضر و با خاتمه کار کمیته، این مساله با درخواست خانواده ها و در صورتی که صدای بستگان آنها در این جعبه موجود باشد، امکان پذیر است.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs