مقدار آلمان استقلال استقلال پرسپولیس

مقدار: آلمان استقلال استقلال پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی «هالووین» کجا، اینجا کجا!

«طبق معمول هر لحظه پسر چهارساله‌ام را آماده کردم که با هم برویم مهد کودک. هنگامی که به کلاس رسیدیم به جای معلمش با یک جادوگر ترسناک مواجه شدیم. پسرم از شدت وحشت

«هالووین» کجا، اینجا کجا!

«هالووین» کجا، اینجا کجا!

عبارات مهم : ایران

«طبق معمول هر لحظه پسر چهارساله ام را آماده کردم که با هم برویم مهد کودک. هنگامی که به کلاس رسیدیم به جای معلمش با یک جادوگر ترسناک مواجه شدیم. پسرم از شدت وحشت چسبید به من و شروع کردن به گریه کردن و اصلاً باور نکرد این همان مربی مهربان است که به مناسبت «هالووین» خودش را شکل جادوگرها درست کرده هست. پسرم حاضر نشد آن روز به مهدکودک برود و با من آمد اداره…».

شواهد نشان می دهد که پایتخت کشور عزیزمان ایران آماده هالوین است! قنادی های مشهور در حال آماده سازی بروزترین شیرینی هایشان به شکل کدوتنبل هستند.

«هالووین» کجا، اینجا کجا!

آتلیه های عکاسی در صفحات مجازی تبلیغ کرده اند که در روز ۹ آبان عکاسی خاص هالووین خواهند داشت و آرایشگرها هم آمادگی خود را جهت گریم ترسناک روز «هالووین» اعلام کرده اند. حتی یکی از مخاطبان ایسنا امروز در تماسی برایمان تعریف کرد: « طبق معمول هر لحظه پسر چهارساله ام را آماده کردم که با هم برویم مهد کودک. هنگامی که به کلاس رسیدیم به جای معلمش با یک جادوگر ترسناک مواجه شدیم. پسرم از شدت وحشت چسبید به من و شروع کردن به گریه کردن و اصلا باور نکرد این همان مربی مهربان است که به مناسبت «هالووین» خودش را شکل جادوگرها درست کرده هست. پسرم حاضر نشد آن روز به مهدکودک برود و با من آمد اداره…» یعنی حتی بعضی از مهدکودک های پایتخت کشور عزیزمان ایران هم خود را جهت این مراسم خوش حالی غربی آماده کرده اند.

اما «هالووین» چیست، از کجا آمد و چطور به کشور عزیزمان ایران رسید؟

«هالووین» یک مراسم خوش حالی مسیحی و اساساً سنتی غربی است که مراسم آن سه شبانه روز ادامه دارد و در شب ۳۱ اکتبر (نهم آبان) برگزار می شود. بسیاری از افراد در این شب با اشخاص نقاشی شده، لباس های عجیب و غریب و غیرمرسوم می پوشند و کودکان جهت قاشق زنی جهت جمع آوری نبات و آجیل به در منزل دیگران می روند.

«طبق معمول هر لحظه پسر چهارساله‌ام را آماده کردم که با هم برویم مهد کودک. هنگامی که به کلاس رسیدیم به جای معلمش با یک جادوگر ترسناک مواجه شدیم. پسرم از شدت وحشت

این مراسم خوش حالی در واقع به وسیله مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم در قاره آمریکا رواج پیدا کرده است.

یکی از نمادهای هالووین یک کدوتنبل است که درون آن را خالی کرده و جهت آن چشم و ابرو و دهان به صورتی ترسناک درمی آورند و با روشن کردن شمع در درون کدوتنبل به آن جلوه ای ترسناک می دهند.

حضور در مراسم خوش حالی های خیابانی و مراکز شهر با لباس رنگارنگ و عجیب و غریب و اشخاص ترسناک و نقاشی شده، تزئین، کنده کاری کدو تنبل و روشن کردن شمعی درونش همچو فانوس، آتش بازی و روشن کردن چراغ های کوچک همچون ریسه از جمله فعالیت های این مراسم خوش حالی است.

«هالووین» کجا، اینجا کجا!

سیب بازی یکی دیگر از این رسم هاست؛ به طوری که در یک تشت پر از آب چند سیب می ریزند و فرزند ها با دهان باید سیب های شناور در آب را بیرون بکشند. بازی های فالگیری و غیب گویی و پیش گویی کردن، شوخی و جوک تعریف کردن، دیدار از مکان های خالی از سکنه و ترسناک، تعریف کردن داستان های ترسناک و تماشای فیلم های وحشتناک هم از جمله رسم های مردم جهت مراسم خوش حالی «هالووین» است.

گفته می شود از میزان بیش از ۶ میلیارد دلاری که خرج هالووین می شود، میزان دو میلیارد دلار آن تنها جهت شکلات های مخصوص این شب صرف می شود که در نهایت نزدیک به ۶۰۰ پوند (بیش از ۲۷۲ کیلوگرم) شکلات می شوند.

«طبق معمول هر لحظه پسر چهارساله‌ام را آماده کردم که با هم برویم مهد کودک. هنگامی که به کلاس رسیدیم به جای معلمش با یک جادوگر ترسناک مواجه شدیم. پسرم از شدت وحشت

در بسیاری از نقاط دنیا این مراسم بر اساس آیین های مذهبی پی گرفته می شود. از جمله حضور در مراسم کلیسایی و دعاخوانی با روشن کردن شمع بر سر قبر مردگان. بعضی از مسیحیان هم در طول تاریخ در این روزها از خوردن گوشت در شب امتناع می کنند و به شب زنده داری می پردازند.

جشن هالووین در کشورهای زیاذی از جمله جمهوری خلق چین، ژاپن، فیلیپین، سنگاپور، استرالیا، نیوزیلند، بوسنی و هرزگوین، آلمان، ایرلند، ایتالیا، رومانی، روسیه، سوئیس، بریتانیا، کانادا، ایالات متحده آمریکا و سوئد برگزار می شود.

«هالووین» کجا، اینجا کجا!

اما طی چند سال اخیر پای این مراسم خوش حالی به کشور عزیزمان ایران هم باز شده است و تعداد افرادی که «هالووین» را مراسم خوش حالی می گیرند، کم نیست. البته طی یکی، دو سال اخیر این عنوان عمومیت بیشتری پیدا کرده و بسیاری از قنادی ها، کیک ها و شیرینی های مخصوص این شب ها را پشت ویترین هایشان قرار می دهند و سفارش هم می گیرند. بعضی از میوه فروشی ها هم کدوتنبل های تزئین شده است ای را جهت این مراسم آماده فروش کرده اند. حتی فروش زیورآلات نیز جهت این شب مرسوم شده است است و تجارت آن رواج پیدا کرده است.

پای «هالووین» به تعدادی از مدارس غیرانتفاعی نیز باز شده است است و از دانش آموزان خواسته می شود که ماسک و لباس های عجیب با خودشان به مدرسه بیاورند. این در حالی است که مراسم خوش حالی هالووین ریشه در باورهای مسیحی و فرهنگ اروپایی – آمریکایی دارد و طبیعتاً تناسبی با فرهنگ و سرگرمی های سنتی ایرانی ندارد؛ حتی اگر فرض کنیم چنین جشنی صرفاً بهانه ای جهت خوش حالی و دورهم بودن هست، نمی توان نسبت به رواج آن بی تفاوت بود؛ بخصوص که کودکان و نوجوانان مهمترین قشر درگیر با این مراسم هستند.

در ادامه می توانید، تصاویری را ببینید که نشان می دهد، شهر تا چه اندازه جهت «هالووین» آماده شده است است!

آرایشگاه خانمانه ای که جهت «هالووین» تبلیغات کرده است

آتلیه عکاسی که جهت «هالووین» تبلیغات کرده است

یکی از فروشگاه های خرازی در پایتخت کشور عزیزمان ایران که آماده «هالووین» است.

شیرینی هایی در پایتخت کشور عزیزمان ایران به مناسبت مراسم خوش حالی «هالووین»

یک میز شام جهت «هالووین»

ایسنا

واژه های کلیدی: ایران | عکاسی | ترسناک | ایرانی | ترسناک | هالووین | کدوتنبل | جشن هالووین

«هالووین» کجا، اینجا کجا!

«هالووین» کجا، اینجا کجا!

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs