مقدار آلمان استقلال استقلال پرسپولیس

مقدار: آلمان استقلال استقلال پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی افزایش ظرفیت نگهداری از معتادان متجاهر در پایتخت کشور عزیزمان ایران ، 35 درصد کارتن‌خوابها معتاد نیستند

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به زیاد کردن ظرفیت 8 تا 9 هزار نفری نگهداری معتادان متجاهر در تهران، گفت: ساماندهی معتادان متجاهر نه یک نسخه شفابخش بلکه

افزایش ظرفیت نگهداری از معتادان متجاهر در پایتخت کشور عزیزمان ایران ، 35 درصد کارتن‌خوابها معتاد نیستند

35 درصد کارتن خوابها معتاد نیستند/افزایش ظرفیت نگهداری از معتادان متجاهر در پایتخت کشور عزیزمان ایران

عبارات مهم : ایران

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به زیاد کردن ظرفیت 8 تا 9 هزار نفری نگهداری معتادان متجاهر در تهران، گفت: ساماندهی معتادان متجاهر نه یک نسخه شفابخش بلکه یک مسکن موقت جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران هست.

پرویز افشار با حضور در غرفه ایسنا در بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت وگو با این رسانه، در پاسخ به پرسشی راجع به کارکرد ستاد ساماندهی معتادان متجاهر تا آخر امسال اظهار کرد: ساماندهی معتادان متجاهر منحصر به وقت خاصی نیست که بتوانیم جهت آن وقت مشخصی تعریف کنیم.

افزایش ظرفیت نگهداری از معتادان متجاهر در پایتخت کشور عزیزمان ایران ، 35 درصد کارتن‌خوابها معتاد نیستند

وی افزود: ظرفیت نگهداری معتادان در ابتدای سال 92 حدود 400 نفر بود که با ساز و کارهای طراحی شده است اعم از جانمایی معتادان در مراکز شهرداری، مراکز ماده 15، بخش شخصی و NGOها، توسعه مراکز ماده16 که اکنون به بهزیستی واگذار شده است و تجهیز پاره ای از مراکز چون فشافویه که تحت پوشش شرکت زندان ها هستند، ظرفیت 8 تا 9 هزار نفری در پایتخت کشور عزیزمان ایران ایجاد شده است است.

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه آسیب دیدگان اعتیاد که شدت اعتیادشان به اندازه ای زیاد کردن یافته که به کف خیابان ها آمده اند با دستور مقام قضایی تحت درمان قرار می گیرند، عنوان کرد: سازوکاری هم دیده شده است تا آنها که درمانشان کامل نمی شود، 3 ماه دیگر هم در مراکز ترک اعتیاد نگهداری شوند.

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به زیاد کردن ظرفیت 8 تا 9 هزار نفری نگهداری معتادان متجاهر در تهران، گفت: ساماندهی معتادان متجاهر نه یک نسخه شفابخش بلکه

افشار ادامه داد: باید نگاه جامع به آسیب های اجتماعی داشته باشیم. در حال حاضر 35 درصد آنها که کف خیابان هستند شکل و ظاهرشان شبیه معتادان متجاهر است ولی در دیگر دسته های آسیب های اجتماعی قرار می گیرند. این 35 درصد ممکن است کودک خیابان، زنان کار خیابانی، اتباع، کارگران فصلی، افراد بی خانمان و متکدیان باشند که با معتادان متجاهر در اماکن مشابه بیتوته می کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: هرچقدر هم ساماندهی معتادان را انجام و آنها را جمع آوری کنیم، باز هم 35 درصد از افراد در کف خیابان ها باقی می مانند. باید حاکمیت نگاه جامع به این عنوان داشته باشد و دست اندرکاران سهم خود را در کم کردن این آسیب ها ایفا کند.

واژه های کلیدی: ایران | خیابان | خیابانی | نگهداری | افزایش ظرفیت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs