مقدار آلمان استقلال استقلال پرسپولیس

مقدار: آلمان استقلال استقلال پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ریزش قیمت سهام در بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

در حالی که در هفته های گذشته قیمت سهم ها در بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران با رشد فزاینده ای رو به رو بود، در طی پنج روز کاری این هفته قیمت‌ها روند کاهشی را تجر

ریزش قیمت سهام در بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

ریزش قیمت سهام در بورس تهران

عبارات مهم : ایران

در حالی که در هفته های گذشته قیمت سهم ها در بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران با رشد فزاینده ای رو به رو بود، در طی پنج روز کاری این هفته قیمت ها روند کاهشی را تجربه کردند؛ به طوری که در روزهای ابتدایی هفته قیمت سهام گروه خودرو، فلزات اساسی و نفتی عمدتا کاهشی بود و این روند جهت گروه ماشین تا روزهای نهایی هفته نیز ادامه داشت.

به گزارش ایسنا، در پنج روز کاری بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در این هفته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی مخالف هفته های گذشته با روند کاهشی مواجه شد. در ابتدای این هفته دماسنج بازار سرمایه در تراز ۹۵ هزار و ۹۲۹ قرار داشت ولی در دو روز ابتدایی هفته شاخص کل با کم کردن همراه شد. این در حالی بود که در روزها و هفته های گذشته نماگر بازار سهام بارها کانال شکنی کرده و توانسته بود در روند بی سابقه ای در طول چند سال گذشته به نیمه کانال ۹۸ هزار واحدی برسد.

ریزش قیمت سهام در بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

در هفته های گذشته عواملی مانند رشد قیمت جهانی فلزات و نفت توانسته بود به زیاد کردن قیمت سهم ها در گروه های فلزات اساسی و نفت ها یاری کند و از طرفی رشد قیمت دلار باعث زیاد کردن سود شرکت هایی شده است بود که مواد اولیه خود را وارد می کنند و با ارزهای خارجی سر و کار دارند.

کارشناسان معتقدند این عوامل تا آخر سال به قوه خود باقی می ماند و حتی تعدادی امیدوارند که شاخص کل عدد ۱۰۰ هزار واحد را رد کند. آن ها معتقدند افت های هفته گذشته مقطعی بود و اگر اتفاق غیر قابل انتظاری رخ ندهد شرایط بنیادی شرکت ها جهت رشد بازار فراهم است.

در حالی که در هفته های گذشته قیمت سهم ها در بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران با رشد فزاینده ای رو به رو بود، در طی پنج روز کاری این هفته قیمت‌ها روند کاهشی را تجر

اما در طی روزهای اخیر معاملاتی بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران قیمت سهم ها در گروه فلزات اساسی، نفت و ماشین با کم کردن رو به رو شد. در عین حال در اواسط هفته روند تعداد زیادی از سهم ها دوباره با زیاد کردن مواجه شد ولی زیاد خودرویی ها تا آخر هفته افت قیمت را ادامه دادند؛ هر چند که این افت عمدتا کمتر از یک درصد بود.

در طی معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در پنج روز گذشته شاخص آزاد شناور بیش از ۲۰۰۰ واحد افت کرد و به رقم ۱۰۲ هزار و ۹۹۷ رسید. این در حالی است که در چهارشنبه ۶ دی ماه جاری این رقم به ۱۰۵ هزار و ۳۳۸ می رسید.

همچنین شاخص بازار اول در این مدت افت ۱۴۸۱ واحدی را تجربه کرد و تا عدد ۶۸ هزار و ۶۹ واحدی پایین رفت. شاخص بازار دوم نیز با ۳۷۶۶ واحد افت تا رقم ۲۰۴ هزار و ۶۵۴ کم کردن یافت. شاخص صنعت نیز در پنج روز گذشته ۱۸۲۱ واحد افت کرد.

ریزش قیمت سهام در بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | بازار | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs