مقدار آلمان استقلال استقلال پرسپولیس

مقدار: آلمان استقلال استقلال پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی ممکن است امسال ۲ بار آنفلوانزا بگیرید / هشدار پزشکی

معمولا هنگامی که یک بار آنفلوانزای فصلی بگیرید، تا چند ماه این بیماری را تجربه نکنید؛ ولی مبتلا شدن به سویه مشخصی از آنفلوانزا، احتمال مبتلا شدن به دیگر انواع آ

ممکن است امسال ۲ بار آنفلوانزا بگیرید / هشدار پزشکی

هشدار پزشکی: ممکن است امسال ۲ بار آنفلوانزا بگیرید

عبارات مهم : ویروس

معمولا هنگامی که یک بار آنفلوانزای فصلی بگیرید، تا چند ماه این بیماری را تجربه نکنید؛ ولی مبتلا شدن به سویه مشخصی از آنفلوانزا، احتمال مبتلا شدن به دیگر انواع آن را مرتفع نمی کند و ممکن است سویه ای دیگر به بدن شما حمله کند.

به گزارش خبرآنلاین، شیوع سویه تازه H3N2 از آنفلوانزا، زمستان امسال را به فصل مشکل از نظر مبتلا شدن به آنفلوانزا تبدیل کرده و متأسفانه هنوز وقت زیادی به آخر آن باقی مانده هست. مسئولان بهداشتی در سراسر دنیا می گویند که میزان گسترش و شدت این بیماری تا هفته های بعد هم به همین نحو ادامه پیدا خواهد کرد و با توجه به آمارهای فعلی، اپیدمی امسال بدترین مورد مبتلا شدن به این بیماری از سال ۲۰۰۹ است (۱۳۸۸) که آنفلوانزای خوکی همه گیر شد.

اما اگر شما امسال یک بار به این بیماری مبتلا شده است اید، آیا از ابتلای مجدد در امان هستید؟

ممکن است امسال ۲ بار آنفلوانزا بگیرید / هشدار پزشکی

پاسخ این سؤال، منفی هست. متخصصان می گویند که احتمال ابتلای دوباره به این بیماری در یک فصل هرچند کم هست، ولی وجود دارد. دکتر ویلیام شافنر (William Schaffner) متخصص بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت (Vanderbilt) می گوید که علت این مسئله راحت است: «سویه های مختلفی از ویروس آنفلوانزا وجود دارند؛ درنتیجه، بیمار شدن با سویه ای خاص، لزوما شما را در برابر سویه های دیگر محافظت نمی کند.»

اما خبر خوب آن است که ابتلای دوباره به آنفلوانزا در یک فصل، بسیار نادر هست. زیاد افرادی که امسال به این بیماری مبتلا می شوند، با سویه H3N2 آلوده شده است اند؛ ولی بر اساس داده های مراکز بهداشت و درمان از سراسر جهان، عده کمی از مردم (بین ۱۰ تا ۱۵ درصد) به سویه H1N1 یا آنفلوانزای نوع ب (B) مبتلا می شوند. سویه های H3N2 و H1N1، هر دو نوعی آنفلوانزای نوع آ (A) محسوب می شوند.

معمولا هنگامی که یک بار آنفلوانزای فصلی بگیرید، تا چند ماه این بیماری را تجربه نکنید؛ ولی مبتلا شدن به سویه مشخصی از آنفلوانزا، احتمال مبتلا شدن به دیگر انواع آ

به گفته دکتر شافنر، واکسن های آنفلوانزای فصلی مشمول بر سه تا چهار سویه متفاوت از ویروس هستند، لیکن محافظت در برابر یک نوع ویروس کافی نیست. این احتمال وجود دارد که با مبتلا شدن به یکی از ویروس های نوع آ تا حدی بتوان در برابر دیگر سویه های آنفلوانزای نوع آ هم محافظت پیدا کرد، ولی به احتمال زیاد، در برابر سویه نوع ب ایمن نخواهید بود.

اگر شما (مخصوصا در اوایل فصل آنفلوانزا) به این بیماری مبتلا شوید و پیش تر در برابر آن واکسینه نشده باشید، ممکن است پزشکتان به درستی به شما پیشنهاد کند که بعد از بهبودی، واکسینه شوید. مرکز کنترل امراض (CDC) در ایالات متحده پیشنهاد می کند که تمام افراد بالای ۶ماه در برابر آنفلوانزا واکسینه شوند؛ البته چه بهتر که جهت واکسیناسیون خردسالان ابتدا با دکتر مشورت کنید.

امسال صدمین سالگرد مرگبارترین همه گیری آنفلوانزا در طول تاریخ هست. جهت پیشگیری از شیوع هرچه زیاد آنفلوانزای امسال، بهتر است به توصیه های پزشکان توجه کنید.

ممکن است امسال ۲ بار آنفلوانزا بگیرید / هشدار پزشکی

واژه های کلیدی: ویروس | پزشکی | بیماری | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs